LithuanianEnglish (United Kingdom)


Vaizdo stebėjimo sistemos.
Prekyba, montavimas,
sprendimai bei konsultacijos. 
 

Kategorijų medis

Užsisakykite naujienasNaudingos nuorodos

                               

Sekite naujienas mūsų facebook paskyroje.

 

Idėjos Namams, biurui, pramonei...

 
Transliacija gyvai

 
Mūsų draugai

Vaizdo sprendimai tamsioje aplikoje

thumb imagesKada pasirodė pačios pirmosios IP kameros, prastas apšvietimas buvo didžiausias IP kamerų priešas. Problema ta, kad prie prasto apšvietimo IP kamerų generuojamas vaizdas buvo arba labai prastos kokybės (su dideliu triukšmu), arba išvis nieko nesimatydavo.

 

Nuo pat IP kamerų rinkoje pradžios, IP kameros turėjo didelę bėdą, lyginant su analoginėmis kameromis - nedidelį jautrumą šviesai. IP camerose buvo įdeigti CMOS sensoriai vietoje buvusių CCD tipo sensorių, kurie vaizdą apdoroja kitokiu metodu. Vaizdas CMOS sensoriais raiškesnis, bet turi vieną trūkumą - nėra pakankamai jautrus šviesai. Jautrumą šviesai gamintojai konpensavo sensoriaus matricos dydžiu: didesnis plotas - daugiau šviesos ant sensoriaus paviršiaus patenka, todėl vaizdas tamsoje pasidaro aiškesnis. Taigi, labiausiai patyrę ir profesionalūs fotografai nedvejodami atsakys, kad pati svarbiausia bet kokios optinės sistemos dalis yra sensorius, todėl, kad tai yra dalis kuri pagauna šviesą. Skaitmeninės kameros sensorius iš esmės yra kaip skaimeninės kameros fotoaparato juostelė: nėra šviesos - nėra ir vaizdo


Šviesa patenka į kameros objektyvą, tada patenka į kameros sensorių, kuris gavęs informaciją ją paverčia į elektroninį/skaimeninį signalą, kuris keliauja į vaizdo signalo procesorių, kuriame sukuriamas galutinis vaizdas ir daromos vaizdo korekcijos kaip pavyzdžiui trukšmo mažinimas.


Sensoriaus dydis yra labai svarbi techninė skaimeninių kamerų charakteristika. Kuo didesnis sensorius, tuo didesni pikseliai ir į juos patenka daugiau šviesos. Kuo daugiau šviesos tuo vaizdo kokybė gerenė.


 

Pagal nutylėjimą kiekviena skaimeninė kamera, priklausomai nuo megapikselių kiekio, turi atitinkamą sensoriaus dydį, todėl prieš išsirinkdami IP kamerą atidžiai išstudijuokite kamerą ir būtinai atkreipkite dėmėsį į sensoriaus dydį, rekomenduojamas minimalus sensoriaus dydis:

 

  • 1 MP ir 1,3MP sensoriaus dydis: 1/3"
  • 2MP sensoriaus dydis: 1/2.7" arba 1/2.8"
  • 3MP sesoriaus dydis: 1/2.7"
  • 5MP sensoriaus dydis: 1/2.5"


 Pigesnių kamerų gamintojai pakelia IP kamerų raišką sumažindami pikselio dydį, o taupymo sumetimais, sensoriaus dydį palieka tokio pat dydžio. Į mažesnį pikselį patenka mažiau šviesos, todėl IP kameros jautrumas šviesai sumažėja: jau net mažoje prieblandoje yra matomas vaizdo trukšmas (sniegas), o tamsoje tokios kameros yra praktiškai aklos. Gamintojai šiam reikalui taisyti sugalvojo 2D ir 3D triukšmo mažninimo technologijas, bei intergravo į IP kameras IR LED pašvietimą, tai iš dalies sušvelnino problemą, bet problemos neišsprenė: 2D ir 3D triukšmo šalinimo technologija su triukšmo dalelėmis pašalina ir dalį orginalios vaizdinės informacijos, todėl bendroji raiška krenta; IR pašvietimas veikia tik nespalvotame režime, todėl daug svarbios spalvinės informacijos jau būna prarasta; efektyvus IR pašvietimas tik šviečiant šalia IP kameros, o tolimesnis vaizdas lieka neapšviestas; IR pašvietimas vilioja vabzdžius, kurie skraido aplink vaizdo stebėjimo kamerą, IR pašvietimas susikoncentruoja į vabdzius ir visas naktinis vaizdas yra praktiškai prarandamas; visiems montuotojams jau tapusi klasika - "voratinklis ant vaizdo stebėjimo kameros" sitacija kada IR pašvietimas atsispindi nuo voratinklių ir gadina naktinį vaizdą; taip pat žinoma situacija kai IR pašvietimas atsispindi nuo kritulių. 

 

VIVOTEK inovatyvi SNV (padidinto naktinio jautrumo) technologija


VIVOTEK SNV inovatyvi technologija suteikia vaizdo stebėjimo galimybę prie prasto apšvietimo gauti pakankamai gerą spalvoto vaizdo kokybę, kuri atitiktų esamos kokybės poreikį. Pavyzdžiui, naktinio miesto vaizdo stebėjimas, kuomet vienintelis šviesos šaltinis yra gatvių apšvietimo žibintai, arba didelių prastai apšviestų sandėlių vaizdo stebėjimas yra tie objektai, kuriuose ši technologija demonstruoja savo pranašumą. VIVOTEK pasiekė technologinį proveržį didelio jautrumo kamerų srityje. IP kameros su SNV technologija turi itin jautrius optinius sensorius, kurie sugeba sugeneruoti aukštos raiškos spalvotą vaizdą net iki 0,1 lux, pasitelkus pažangiasias vaizdo apdorojimo technologijas, kurios išryškina spalvas ir kontrastingumą, sumažina triukmą su 3D triukšmo mažinimo technologija, gauname gerą, spalvotą naktinį vaizdą.


 

 

Paruošė: Aivaras Abromaitis

Šaltiniai: http://www.cnet.com/news/camera-megapixels-why-more-isnt-always-better-smartphones-unlocked/

http://www.kenrockwell.com/tech/mpmyth.htm

http://connect.dpreview.com/post/1313669123/how-many-megapixels

 
©2010-2020 Stebita

vivotek-stebita  seeeyes-stebita  shany-stebita-widetokina logo